Sonjas loga
Meny
  • Hem
  • Skicka in en egen bild
  • Gästbok
  • Om
  • Användarvillkor
  • Kontakt
Meny
Hon tycker det är tråkigt med kondomer

Lite tråkigt att knulla med kondom

Publicerat den 11 december 202315 januari 2024 av Sonja

Jag tycker det är lite tråkigt att knulla med kondom… men!

Att öppet diskutera de olika aspekterna av sexuell hälsa är viktigt, och jag vill dela mina tankar om att använda kondom. För att vara helt ärlig känner jag ibland en viss tråkighet när det kommer till att ha sex med kondom, och jag tror att många delar den känslan.

Även om kondomer är avgörande för att skydda både mig och min partner från sexuellt överförbara sjukdomar och oönskad graviditet, kan det ibland kännas som om de står i vägen för den omedelbara och hudnära kontakten. Känslan av friktion och värme som uppstår utan kondom kan vara svår att återskapa, och det är där tråkigheten ibland smyger sig in.

Men samtidigt inser jag vikten av säker sex och skydd mot potentiella risker. Att ha öppna och ärliga diskussioner med min partner om vår sexuella hälsa har hjälpt mig att bättre förstå och acceptera användningen av kondom som en nödvändig del av vårt intima förhållande.

Att hitta högkvalitativa kondomer som passar bekvämt och inte stör den fysiska njutningen har också varit en del av lösningen för mig. Genom att vara medveten om olika kondomtyper och välja dem med omsorg kan man minimera den tråkighet som ibland kan uppstå.

Det är viktigt att komma ihåg att användningen av kondom inte bara är ett ansvar gentemot mig själv och min partner utan också en handling av respekt och hänsyn gentemot varandra och vår gemensamma hälsa. Så även om det kan kännas lite tråkigt ibland, är det en handling av omsorg och ansvar som är oumbärlig för vår välbefinnande.

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Nya bilder

  • Sexig?
  • Min man sökte på ”Escort Malmö”
  • Min man ville ha samlag
  • Sugen på att smaka eller inte?
  • Min sexualitet är på topp

Nya kommentarer

  1. Po om Sexig?
  2. Bengt om Sexig?
  3. Janne om Sexig?
  4. Po om Sexig?
  5. Janne om Sexig?

Kategorier

  • Amatörsex
  • Analsex
  • Animesex
  • Attraktion
  • Avsugning
  • BDSM
  • Bodycontact
  • Bondage
  • Bukkake
  • Buttplug
  • Cameltoe
  • Chatmeet
  • Cuckold
  • Dagen efter piller
  • Demisexuell
  • Dildo
  • Dinotube
  • Dogging
  • Dominant
  • Engelska
  • Erotik
  • Erotisk film
  • Erotiska noveller
  • Escort Göteborg
  • Escort Malmö
  • Escort Sweden
  • Escort tjejer
  • Femdom
  • Fitta
  • Fjortisar
  • Fontänorgasm
  • Gangbang
  • Gratis sex
  • Hemligg
  • Hentai porn
  • Kåta tjejer & kvinnor
  • Klitoris
  • Klubb6
  • Knulla
  • Knullkontakt
  • Kondomer
  • Kuk
  • Lesbisk porr
  • Lesbiskt sex
  • Livesex
  • Lust
  • Massagesex
  • Maturesex
  • Milf
  • Minanakenbilder
  • Mogna damer
  • Nakna bröst
  • Nakna brudar
  • Nakna damer
  • Nakna flickor
  • Nakna kvinnor
  • Nakna tjejer
  • Onanera
  • Onani
  • Oralsex
  • Orgasm
  • Porr
  • Porrlejon
  • Porrn
  • Porrnoveller
  • Realescort
  • Rosa sidan
  • Runka
  • Samlag
  • Satisfyer
  • Sex
  • Sex positioner
  • Sex tjejer
  • Sexbilder
  • Sexblogg
  • Sexdocka
  • Sexet
  • Sexfilm
  • Sexleksaker
  • Sexnovell
  • Sexställningar
  • Sexualitet
  • Squirt
  • Stora bröst
  • Sugardaters
  • Svenska nudes
  • Svenska porrfilmer
  • Tantra sex
  • Transperson
  • Trekant
  • Tuttar
  • Umo
  • Upphetsad
  • Viagra
  • Vibratorer
  • VR porn
  • Vuxen.se
  • Vuxenleksaker
  • Webcam aex
Sonja hjärta
18 årsgräns
Välkommen till Sonjas erotik som numera drivs av ett nytt team. Vi är fyra kvinnor som tagit över efter Sonja här på sajten. Vi ska tillsammans göra vårt bästa för att det ska bli lika upphetsande och trevligt här som tidigare.Eftersom vi ibland även lägger ut sexiga bilder på oss själva så vill vi som du säkert förstår vara anonyma, Så därför använder vi gemensamt pseudonymen "Sonja" när vi skriver här, dock inte att förväxla med den ursprungliga Sonja. Det lär nog dröja innan vi uppnår hennes kultstatus, men vi ska försöka göra vårt bästa!
© sonjabengtsson.se