Vi är kåta tjejkompisar som ibland har lite tjejsex med varandra
Jag känner att det är viktigt att dela min upplevelse om min intima relation med min tjejkompis, där vi utforskar och delar våra lustar genom att ibland ha tjejsex. Att vara öppen om vårt förhållande är en del av att bidra till en mer öppen och inkluderande diskussion om olika former av sexualitet och relationer.
Min vänskap med henne går långt bortom det vanliga. Vi har skapat en djup anknytning och förståelse för varandra, och det har utvecklats till att inkludera en fysisk dimension av intimitet. Att utforska tjejsex tillsammans har blivit en naturlig utveckling av vår relation och en möjlighet att fördjupa vår förbindelse på ett unikt sätt.
Ibland är det bara vi två, låsta i en värld av ömsesidig begär och förståelse. Våra stunder tillsammans går bortom det fysiska och blir en form av självutforskning och öppenhet. Att dela dessa ögonblick av intimitet har stärkt vår vänskap och öppnat upp för en nivå av kommunikation som går långt bortom det verbala.
Vår utforskning av tjejsex är känsloladdad och bygger på en grund av respekt och samtycke. Varje steg vi tar är baserat på öppen kommunikation och förståelse för varandras gränser. Det är en gemensam resa av upptäckt och njutning där vi båda strävar efter att skapa en trygg och bekväm miljö för varandra.
Att vara en del av detta intima förhållande har också utmanat fördomar och normer kring kvinnlig sexualitet. Det är som att bryta ner murar av förväntningar och erkänna att sexuell njutning kan ta många former. Vår relation är vår egen, och den är viktig för oss, oavsett samhällets förutfattade meningar om vad som är ”normalt”.
Det är viktigt att understryka att vårt förhållande inte definieras enbart av det sexuella. Vi delar skratt, tårar, och alla de vanliga äventyr som vänner gör. Att ha tjejsex är bara en aspekt av vår rika och varierande vänskap. Det är en del av den mångfald som gör oss till de individer vi är och stärker vår ömsesidiga respekt och förståelse.
Att vara öppen om vårt förhållande har också varit en process av självacceptans och att stå upp för våra val. Det har varit viktigt för oss att fokusera på vår egen lycka och välbefinnande snarare än att anpassa oss efter förväntningarna från omgivningen. Att vara ärlig om vår relation är ett steg mot att bryta ner stigman kring olika former av sexualitet och skapa en mer inkluderande samhällsdialog.
Samtidigt som jag är medveten om att vårt förhållande kanske inte är det ”normala” enligt vissa normer, så är det vår normalitet och det är det som gör det speciellt för oss. Det är viktigt för oss att uppmuntra till öppenhet och respekt för mångfald i alla former av relationer och sexuella uttryck. Att dela vår upplevelse är en del av detta engagemang för att skapa en mer inkluderande och fördomsfri värld för alla.
Mysigt brudar.
Var rädd om er lycka.
Har önskat under många år att få en sexuell relation med en annan kvinna. Har haft det en enda gång.
Blir kåt på bilder av andra kvinnor.
Tror själv att det är vanligare än man kanske tror. Har en tjejkompis som berättade att hon hade haft det sen lång tid tillbaka.