Sonjas loga
Meny
  • Hem
  • Skicka in en egen bild
  • Gästbok
  • Om
  • Användarvillkor
  • Kontakt
Meny
En kvinna som funderar på om hon är demisexuell

Sexuell attraktion för mig byggs upp över tid

Publicerat den 13 februari 202519 december 2024 av Sonja

Så, grejen är den att jag har hört termen ”demisexuell” kastas omkring lite här och där, och jag tänkte att jag borde kolla upp vad det egentligen betyder. Och vet du vad? Det känns som att jag kan känna igen mig i det här på något sätt.

Jag menar, jag har alltid känt att sexuell attraktion för mig är något som byggs upp över tid. Det handlar inte bara om att se någon och känna den där magiska gnistan direkt. För mig krävs det liksom en djupare anslutning, en slags emotionell koppling, innan jag ens börjar tänka i de banorna.

Men nu när jag har grunnat över det, så känns det ju som att jag inte behöver klistra på något speciellt ord på det hela. Jag är ju liksom bara jag, och det är okej. Det är inte som att jag går runt och tänker på min sexuella läggning hela tiden.

Världen är ju full av alla möjliga olika sätt att vara, och jag tror att det viktigaste är att man känner sig bekväm med sig själv. Och om ”demisexuell” är ett ord som kan beskriva det där med att bygga upp attraktion över tid, så fine, men det är ju inte hela mig.

Det är ju det som är det sköna, att vi alla är unika och det finns ingen mall för hur man ska vara. Jag tror att det viktigaste är att vara ärlig mot sig själv och inte pressa sig själv in i någon form som inte känns rätt.

Så, vadå demisexuell? Jag är som jag är, och det är helt okej. Inga etiketter eller kategorier behöver definiera mig. Det är ju bara en del av det stora pusslet som är mitt liv, och jag tänker inte låta några ord definiera hela mig.

3 svar på ”Sexuell attraktion för mig byggs upp över tid”

  1. Crickan skriver:
    13 februari 2025 kl. 21:37

    Vill komma och lägga mig på din rygg med ett rejält stånd som jag sakta för in i din plaskvåta fitta 😘

    Svara
  2. Mats skriver:
    14 februari 2025 kl. 14:05

    Det du skriver känner jag igen rätt väl! Om jag fick träffa dig skulle jag vilja lära känna dig under att antal träffar med promenader, fika och någon lunch.
    Den senaste kvinnan jag hade sex med dröjde det nästan fyra veckor innan vi var nakna med varandra för första gången. Och det blev desto mer magiskt!

    Svara
  3. Cecilia skriver:
    15 februari 2025 kl. 01:31

    Kan riktigt känna pirret när man ligger och väntar på att mannen skall komma hem (eller in).

    Svara

Lämna ett svar Avbryt svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Nya bilder

  • Två upptäcktsresande på en sexuell expedition
  • Vi har våra absoluta go-to-sexpositioner
  • Ibland behöver man helt enkelt ge efter för sina lustar
  • Vi är på samma våglängd när det kommer till oralsex
  • Min man och jag träffades genom ”jobbet”

Nya kommentarer

  1. Po om Ibland behöver man helt enkelt ge efter för sina lustar
  2. Po om En kåt kvinna som visar fittan bakifrån
  3. Po om Min man tänder på mig i tajta byxor
  4. Mangan om En kåt kvinna som visar fittan bakifrån
  5. Crickan om Ibland behöver man helt enkelt ge efter för sina lustar

Kategorier

  • Amatörsex
  • Analsex
  • Animesex
  • Attraktion
  • Avsugning
  • BDSM
  • Bodycontact
  • Bondage
  • Bukkake
  • Buttplug
  • Cameltoe
  • Chatmeet
  • Cuckold
  • Dagen efter piller
  • Demisexuell
  • Dildo
  • Dinotube
  • Dogging
  • Dominant
  • Engelska
  • Erotik
  • Erotisk film
  • Erotiska noveller
  • Escort Göteborg
  • Escort Malmö
  • Escort Sweden
  • Escort tjejer
  • Femdom
  • Fitta
  • Fjortisar
  • Fontänorgasm
  • Gangbang
  • Gratis sex
  • Hemligg
  • Hentai porn
  • Kåta tjejer & kvinnor
  • Klitoris
  • Klubb6
  • Knulla
  • Knullkontakt
  • Kondomer
  • Könssjukdomar
  • Kuk
  • Lesbisk porr
  • Lesbiskt sex
  • Livesex
  • Lust
  • Massagesex
  • Maturesex
  • Milf
  • Minanakenbilder
  • Mogna damer
  • Nakna bröst
  • Nakna brudar
  • Nakna damer
  • Nakna flickor
  • Nakna kvinnor
  • Nakna tjejer
  • Onanera
  • Onani
  • Oralsex
  • Orgasm
  • Porr
  • Porrlejon
  • Porrn
  • Porrnoveller
  • Realescort
  • Rosa sidan
  • Runka
  • Samlag
  • Satisfyer
  • Scandalbeauties
  • Sex
  • Sex positioner
  • Sex tjejer
  • Sexbilder
  • Sexblogg
  • Sexdocka
  • Sexet
  • Sexfilm
  • Sexleksaker
  • Sexnovell
  • Sexställningar
  • Sexualitet
  • Squirt
  • Stora bröst
  • Sugardaters
  • Svenska nudes
  • Svenska porrfilmer
  • Swedish porn
  • Tantra sex
  • Telesex
  • Transperson
  • Trekant
  • Tuttar
  • Umo
  • Upphetsad
  • Viagra
  • Vibratorer
  • VR porn
  • Vuxen.se
  • Vuxenleksaker
  • Webcam aex
Sonja hjärta
18 årsgräns
Välkommen till Sonjas erotik som numera drivs av ett nytt team. Vi är fyra kvinnor som tagit över efter Sonja här på sajten. Vi ska tillsammans göra vårt bästa för att det ska bli lika upphetsande och trevligt här som tidigare.Eftersom vi ibland även lägger ut sexiga bilder på oss själva så vill vi som du säkert förstår vara anonyma, Så därför använder vi gemensamt pseudonymen "Sonja" när vi skriver här, dock inte att förväxla med den ursprungliga Sonja. Det lär nog dröja innan vi uppnår hennes kultstatus, men vi ska försöka göra vårt bästa!
© sonjabengtsson.se